O nás

Americký bezsrstý teriér – můj splněný sen                             

Už jako dítě jsem milovala zvířata. Bohužel jsem díky své polyvalentní alergii nemohla nikdy mít svého chlupatého mazlíčka. 
Až o hodně let později se objevila plemena , která mi umožnila si toto přání splnit.
 V roce 2011 jsem se začala rozhlížet po plemeni , které by splňovalo všechny má očekávání . Chtěla jsem vždy fenku , ne příliš velkou , dostatečně chytrou abych ji něco mohla naučit , dostatečně odolnou vůči nemocem , luxacím kloubů atd. , neagresivní a vhodnou k dětem ( v té době jsem měla čtyřletého syna ) , hravou a milující pohyb a především samozřejmě bez srsti. 
Plemeno AHT už na první pohled naplňovalo všechny mé představy o tom jak by ta moje holka měla vypadat a proto jsem se na jaře 2012 rozhodla , že si musím jednu pořídit. V létě jsem si tedy na Moravu zajela pro Nenu , fenku doslova milující pohyb , hry , lidi i ostatní psy , která se během jednoho týdne naučila přes deset povelů a dostatečně tak potvrdila vysokou inteligenci tohoto plemene. Už od začátku byla mazlíčkem doslova celé rodiny , sžila se s našimi kočkami Sphynx a protože ráda jedla vyrostla z ní krásná psí dáma , která na klubových i dalších výstavách ( pokud jsem se rozhodla jet J ) sbírala ocenění. Od začátku jsem věděla , že jí budu chtít dopřát štěňátka , Nenu jsem tedy uchovnila v rámci své nově založené chovatelské stanice a protože jsem jí vybrala hezkého ženicha dočkala jsem se v roce 2015 svého prvního vrhu . Všech šest potomků Neny je moc krásných a dnes již dělají společnost pěti dalším pánečkům. 
Zhruba rok poté co jsem si domů přivezla Nenu jsem začala přemýšlet o tom zda by nebyla šťastnější kdyby měla doma kamarádku . Proto jsem si ještě pořídila Kiru. Nena ji okamžitě přijala a starala se o ni doslova jako o mladší sestru. Holky byly od té chvíle naprosto nerozlučná dvojice a štěstí a spokojenost z nich dodnes doslova čiší. Jedna druhou provokuje a vyzývá ke hře , drží se stále u sebe , jedna o druhou pečuje a navzájem se chrání. 
Doma je díky absenci srsti stále čisto a nikdo z nás si na alergii ani nevzpomene. Holky mi nikdy nestonaly , nejsou vybíravé a jsou vděčné za každou , hru , procházku v lese , či jen proběhnutí se na zahradě. Jsem opravdu moc ráda , že mám doma právě americké bezsrsté teriéry , tato úžasná zvířata s velkým srdcem , kompaktním tělem , elegancí a vrozenou dynamičností . Nyní je díky nim naše rodina kompletní . 
Moc se již nyní těším na vrb B , tentokráte od mé modré Kirušky , který plánuji na jaro 2016 . A krásného ženicha už mám , takže pokud plánujete pořízení pejsky či fenečky určitě se Vám vyplatí si počkat.
                                                                                                                                                                                          Kateřina Savková